Визначено період, коли вірус SARS-CoV-2 найбільш заразний

Заражена коронавірусом людина стає максимально заразною в перші дні захворювання. При цьому підхопити болячку від інфікованого можна і через тиждень.

«Виходячи з дуже обмежених даних, які у нас є прямо зараз, ми можемо сказати, що багато вірусних частинок міститься в організмі людини, коли у нього тільки розвиваються симптоми, на самому початку захворювання», — повідомила епідеміолог і технічний керівник ВООЗ по боротьбі з COVID-19 Марія Ван Керкхове.

Спеціаліст зазначила, що медики з США і Німеччини провели дослідження серед людей з різними формами COVID-19. Попередньо вони з’ясували, що пацієнти з легкими та помірними ознаками хвороби можуть заразити інших протягом восьми-дев’яти днів. При важкій формі хвороби людина залишається заразним значно довше.

Раніше Ван Керкхове говорила, що підхопити коронавірус від безсимптомних носіїв вкрай складно. Пізніше вона пояснила, що такі випадки траплялися рідко. Найчастіше інфікування відбувалося повітряно-крапельним шляхом від людей з симптомами COVID-19.

Ще експерт ВООЗ підкреслювала, що більшість тих, що видужали, змогли відновитися після захворювання без будь-яких наслідків.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...