Вчені встановили зв’язок вакцини AstraZeneca з тромбозами

Група дослідників з університету Гете у Франкфурті знайшла зв’язок вакциною компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson і утворенням тромбів.

Про це повідомляє РБК. За словами професора Рольфа Маршалека, тромбоз пов’язаний з аденовірусні векторами, які обидві вакцини використовують для доставки спайкового білка вірусу Sars-Cov-2 в організм людини. За його твердженням, спайковий білок направляється не в цитозольні рідина здорової клітини (саме там коронавірус зазвичай виробляє білки), а в ядро.

Після цього частини спайкового білка розщеплюються і створюють мутації, які не можуть зв’язатися з клітинної мембраною і викликати імунізацію. Замість цього мутантні версії білка викликають утворення тромбів приблизно у одного з 100 тисяч чоловік.

Раніше в ЗМІ потрапила внутрішня доповідь шведсько-британської фармкомпанії AstraZeneca. У ньому зазначено, що кількість смертей після застосування вакцини від Pfizer в шести європейських країнах значно більше, ніж після щеплення від AstraZeneca.

У квітні деякі країни Європи призупинили або заборонили вакцинацію препаратом AstraZeneca через виявлення тромбозу у щеплених пацієнтів. При цьому творці вакцини наполягають на її безпеці. У компанії заявляли, що детальне вивчення стану здоров’я більше 17 мільйонів чоловік після вакцинації показало відсутність даних про підвищений ризик виникнення емболії легеневої артерії, тромбозу глибоких вен або тромбоцитопенії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...