Вакцину Pfizer / Biontech від COVID-19 схвалили для масового використання в США

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дало згоду на екстрене застосування в країні вакцини компаній Pfizer і BioNTech від коронавируса COVID-19.

Це рішення, як очікується, дасть федеральним властям можливість найближчим часом почати кампанію з масової вакцинації від коронавируса.

Раніше групу експертів відомства, що підкоряється Міністерству охорони здоров’я, після багатогодинних обговорень рекомендувала схвалити цей препарат. Фахівці вирішили, що незважаючи на ряд побоювань, користі від застосування вакцини буде набагато більше, ніж проблем.

США стали вже третьою після Великобританії і Канади країною, яка почала використовувати препарат Pfizer / BioNTech для масової вакцинації.

Вакцину, розроблену Pfizer і BioNTech, потрібно зберігати при температурі -70C. Раніше компанії заявили про 95% ефективності препарату в третій — фінальної — стадії клінічних випробувань.

В рамках першого етапу розподілу вакцин в Pfizer планують поставити 6,4 млн доз вакцин для США в кінці грудня. Вакцина складається з двох доз, які вводяться з інтервалом в 21 день.

У службах охорони здоров’я США раніше вказали, що пріоритет при вакцинації буде віддаватися медперсоналу і літнім людям в будинках для людей похилого віку.

Ще однією вакциною, яка претендує на схвалення в США, є препарат компанії Moderna, чия ефективність за підсумками клінічних випробувань становить 94,1%. FDA планує 17 грудня провести зустріч з розгляду запиту компанії на застосування її вакцини.

Заявка на екстрене використання — це запит на початок застосування препарату, не чекаючи завершення всіх перевірок його впливу на організм.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...