Вакцина Pfizer показала ефективність проти «британського» штаму коронавірусу

Розроблена компаніями Pfizer Inc і BioNTech вакцина від коронавірусі дієва проти мутованих штамів інфекції, виявлених в Великобританії і Південній Африці, про це свідчать лабораторні дослідження, інформує видання New York Post.

Відзначається, що компанія Pfizer і вчені з медичного факультету Техаського університету вивчили препарат і прийшли до висновку, що він може нейтралізувати так звану мутацію N501Y в шиповидного білку.

За словами одного з провідних експертів Pfizer Філа Дормітцера, спочатку були побоювання, що цей мутований коронавірус поширюється швидше, а також не піддається вакцині.

Під час дослідження використовувалася кров людей, які отримали вакцину. Вченим вдалося виявити, що препарат може боротися з N501Y, а також ще з 15 мутаціями.

При цьому Дормітцер зазначив, що також варто побоюватися інший мутації коронавируса, виявленої в Південній Африці — E484K.

14 грудня глава МОЗ Великобританії Метт Хенкок повідомив, що британські вчені виявили новий, після мутації, тип коронавируса, який поширюється швидше відомих штамів. Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що нова мутація на 70% заразніша, ніж інші види вірусу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...