В Японії знайшли нове інфекційне захворювання, викликане новим вірусом

Раніше невідомий вірус, що передається людям від кліщів і здатний викликати гостру лихоманку, ідентифікований в Японії.

Про це говориться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications.

Всього інфекція виявлена ​​у семи пацієнтів, випадки фіксувалися з 2014 по 2020 рік. Симптомами зараження були лихоманка і зниження кількості тромбоцитів і лейкоцитів в крові. Смертельних випадків серед всіх тих, що заразилися зафіксовано не було.

Генетичний аналіз вірусу провели дослідники з Університету Хоккайдо разом з колегами з інших університетів і медичних установ Японії. Його виділили з крові двох пацієнтів з острова Хоккайдо, що заразилися в 2019 і 2020 роках. В результаті було визначено раніше невідомий патоген з роду Orthonairovirus, до якого також належить вірус Конго-кримської геморагічної лихоманки.

Вчені назвали його вірусом Йезо (YEZV), як раніше називався Хоккайдо.

«Схоже, що вірус Йезо поширений на Хоккайдо і викликає хворобу, яка передається людям від тварин через кліщів», — наводяться в прес-релізі Університету Хоккайдо слова глави дослідження Кейта Мацун, вірусолога з Міжнародного інституту по боротьбі з зоонозами. За словами фахівця, хвороба може бути виявлена ​​і поза Хоккайдо.

Фахівці планують відстежити можливе поширення нового вірусу серед диких тварин і людей в масштабах країни. Збиратиметься інформація про пацієнтів, які зверталися до лікарень країни зі схожими симптомами.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...