В Італії лікарі розділили сіамських близнюків, зрощених черепами

Випадок є першим в країні і, ймовірно, єдиним в світі.

Лікарі ватиканського педіатричного госпіталю Bambino Gesù ( «Дитятко Ісус») завершили поділ дворічних сіамських близнюків, які народилися із зрощеними черепами.

Сестри є уродженками Центральноафриканської республіки.

У лікарні заявили, що даний випадок є першим в Італії і, ймовірно, єдиним в світі, так як подібні операції не описані в літературі. Все пройшло успішно, незважаючи на повне зрощення черепів, яка є однією з найбільш рідкісних і складних форм злиття на кістковому і мозковому рівнях.

Італійські лікарі дізналися про дітей в липні 2018 року, коли президент Bambino Gesù Маріелла Енок побачила новонароджених в лікарні столиці ЦАР Бангі.

На підготовку і дослідження знадобилося більше року. Починаючи з травня 2019 року було проведено три хірургічних втручання. Останнє з них закінчилося успішним поділом сестер. 29 червня їм виповнилося по два роки. У червневій операції брали участь понад 30 лікарів і медсестер.

Повідомляється, що через місяць діти відчувають себе добре, але поки залишаються в нейрохірургічному відділенні лікарні на двох окремих ліжках разом з матір’ю.

За словами медиків, характери дівчаток вже різняться. «Префіна грайлива і жвава, а Ерфіна серйозна і спостережлива», — йдеться в повідомленні. Щоб сестри могли спілкуватися, для них створили систему дзеркал.

Мати близнюків подякувала співробітникам лікарні та висловила надію, що її дітей буде хрестити сам Папа Римський Франциск.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...