Коронавірус має вплив на підшлункову залозу та мозок

Коронавірус має вплив на підшлункову залозу та мозок

Вчені лише починають розуміти широкий спектр проблем зі здоров’ям, спричинених новим коронавірусом, деякі з яких можуть мати довгі наслідки для пацієнтів та систем охорони здоров’я на довгі роки, вважають лікарі та фахівці з інфекційних хвороб.

Крім респіраторних проблем, які примушують пацієнтів задихатися, вірус, викликаний COVID-19 атакує багато систем органів, в деяких випадках спричиняє катастрофічну шкоду, – передає Reuters.

«Ми думали, що це лише респіраторний вірус. Виявляється, він пошкоджує підшлункову залозу, серце, печінку, мозок, нирки та інші органи. Ми його не дооцінили це на початку», – сказав доктор Ерік Тополь, кардіолог та директор Інституту трансляційних досліджень Скриппса в Ла Джолла, Каліфорнія.

Крім респіраторного дистресу, у пацієнтів із COVID-19 можуть спостерігатися порушення згортання крові, які можуть призвести до інсультів, і екстремальне запалення, яке атакує багато органів системи. Вірус також може викликати неврологічні ускладнення, що варіюються від головного болю, запаморочення та втрати смаку чи запаху.

А відновлення може бути повільним, неповним і дорогим, що має величезний вплив на якість життя.

Широкі та різноманітні прояви COVID-19 є дещо унікальними, зазначив доктор Садія Хан, кардіолог з Північно-Західної медицини в Чикаго.

Поділитись