Українських студентів дозволили залучати до боротьби з COVID-19

Інтернів, а також лікарів без підтвердженої кваліфікації, можна буде залучати до боротьби з коронавірусів на волонтерських засадах. За законопроект № 3380 раніше проголосували 336 нардепів.

Проект закону розроблено з метою підвищення потенціалу системи охорони здоров’я України стримувати поширення Covid-19 і забезпечувати належне лікування пацієнтів. Крім цього, проект закону спрямований на поліпшення умов роботи для медичного персоналу, який безпосередньо задіяний у заходах з протидії та стримування коронавірусної хвороби», — йдеться в пояснювальній записці.

Закон пропонує залучення лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без присвоєння або підтвердження кваліфікації до участі (на волонтерських засадах) в заходах з протидії коронавірусної хвороби на умовах і з урахуванням обмежень, які визначить МОЗ України.

Крім цього, пропонується особам, які перебувають в установах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під контролем у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів і епідемій, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 50 % середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу, за винятком медичних працівників, яким допомога по тимчасовій непрацездатності в таких випадках виплачується ся в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Документ також містить норму про забезпечення проведення Міністерством охорони здоров’я України масового тестування на Covid-19 (як на стаціонарному, так і на амбулаторному рівні в залежності від медичних показань по госпіталізації).

Закон містить ряд доручень Кабінету міністрів України, які серед іншого стосуються:

оновлення алгоритмів тестування на амбулаторному рівні, визначення закладів охорони здоров’я (першої, другої, третьої хвилі) і спеціалізованих лікарень для прийому хворих Covid-19, а також черговості їх заповнення згідно з останніми міжнародними рекомендаціями;

забезпечення розробки інструкцій з навчання медичних працівників і продовження відповідних навчань, які вже проводяться;

забезпечення опублікування всієї інформації, що стосується протидії Covid-19.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...