У Китаї виявлено новий небезпечний вірус G4 EA H1N1

Китайські вчені виявили новий штам свинячого грипу з потенціалом пандемії.

Новий штам називається G4 EA H1N1 і має деяку схожість з вірусом свинячого грипу 2009 року, який почався в Мексиці і викликав всесвітню спалах в тому ж році, повідомляє 9 News.

Дослідники стверджують: незважаючи на те, що цей штам переноситься свинями, він володіє «усі відмітні ознаки», що полягають в можливості передачі від людини до людини. До теперішнього часу штам не уявляв загрози, проте вчені виявили докази недавнього зараження новим вірусом серед працівників бойні і свинарства в Китаї.

«Свині вважаються носіями або» судинами для змішування «вірусів пандемічного грипу», — пишуть дослідники в статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences.

За оцінками вчених, систематичне спостереження за вірусами грипу у свиней має важливе значення для раннього попередження наступної потенційної пандемії. Також було виявлено, що вірус легко передається між тхорами.

Дослідники написали в статті, що повинні бути швидко здійснені заходи по боротьбі з вірусом у свиней і ретельний моніторинг їхньої популяції. Науковому співтовариству необхідно прискорити роботу з розробки вакцини проти вірусу.

«З представлених даних видно, що це вірус свинячого грипу, який може з’явитися у людей», — сказав в інтерв’ю Science Magazine, коментуючи висновки колег, Едвард Холмс, біолог з університету Сіднея, що вивчає патогени.

За його словами, є очевидним той факт, що ситуацію з новим штамом потрібно дуже уважно контролювати.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...