У боротьбі з корупцією МОЗ відкриває базу даних

На сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ)з’явилася нова можливість — тепер кожен відвідувач може дізнатися про кількість підписаних декларацій та виплати медичним закладам, які мали або мають договір із Нацслужбою здоров’я. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

База даних з цією інформацією повністю відкрита та нею зручно користуватися: http://nszu.gov.ua/ukladeni-dogovori/statistics.

Зокрема, можна дізнатися:

1. Чи має заклад, в якому ви брали свого лікаря, чинний договір із НСЗУ
2. Помісячний розмір виплат медичному закладу за договором із НСЗУ
3. Кількість закладів окремої форми власності у кожній з областей України
4. Кількість оплачуваних НСЗУ декларацій в конкретному закладі, області чи регіоні країни

«Якщо ви обрали свого лікаря — перейдіть на сайт та знайдіть свій медзаклад або ФОП свого лікаря (якщо він працює, як приватний підприємець). Він там є, якщо уклав договір з НСЗУ. Подивіться, скільки коштів вже сплачено за всіх пацієнтів, які разом з вами уклали там декларацію. Просто заради цікавості. Адже це сплачено з ваших податків», — каже Уляна Супрун.

Вона переконана, що розуміння того, скільки насправді йде з нашої кишені, дає підстави вимагати відповідної якості послуг.

«Наша мета, щоб прозорою стала вся система фінансування охорони здоров’я. Щоб кожен охочий міг дізнатися, скільки його податків йде на медичне обслуговування та чи відповідають ці суми дійсності», наголошує Уляна Супрун.

Сучасні та доступні електронні інструменти у державних органах — безцінний інструмент для громадського контролю, і його дуже бояться корупціонери. Чим активніше будемо його розвивати, тим більше людей будуть ним користуватися. І тим менше шансів в корупціонерів продовжувати красти кошти в недосконалої системи.

«Прозорість та відкритість — важливі принципи, на яких ми будуємо сучасну систему охорони здоров’я в Україні. Чим далі заходить трансформація, тим активніше протистоять їй корупціонери. Але їхній час спливає», — резюмує Уляна Супрун.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...