Росія стверджує, що має намір схвалити вакцину від Ковід-19 до середини серпня

Росія має намір першою у світі схвалити вакцину проти коронавірусу менш ніж за два тижні — незважаючи на занепокоєння щодо її безпеки, ефективності.


Російські чиновники повідомили CNN, що працюють над датою у 10 серпня або раніше для затвердження вакцини, створеної московським інститутом Гамалії. Вона буде затверджена для громадського використання, медичні працівники отримають її першими.

«Це момент Sputnik», — сказав Кіріл Дмитрієв, керівник суверенного фонду багатства Росії, який фінансує російські дослідження вакцини, маючи на увазі успішний запуск в 1957 році першого в світі супутника Радянським Союзом.

«Американці були здивовані, почувши звуковий сигнал Sputnik. Це ж саме з цією вакциною. Росія потрапить туди першою», — додав він.

Але Росія не оприлюднила жодних наукових даних про тест на вакцину, і CNN не в змозі перевірити заявлену безпеку чи ефективність. Критики кажуть, що зусилля країни до отримання вакцини відбувається на тлі політичного тиску з боку Кремля, який прагне зобразити Росію як глобальну наукову силу.

Існує також широке занепокоєння, що людські випробування вакцини є неповними. Десятки випробувань на вакцину тривають у всьому світі, і невелика кількість перебуває у масштабних випробуваннях на ефективність, але більшість розробників застерегли, що ще багато роботи залишається до затвердження їх вакцин.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...