Після щеплення від коронавірусу можливе короткочасне підвищення температури

Академік РАН, завідувач відділом НДІ епідеміології Росспоживнагляду Вадим Покровський описав можливі відчуття після вакцинації від COVID-19.

Про це він розповів в інтерв’ю радіо Sputnik. За його словами, після щеплення можливе короткочасне підвищення температури — так організм реагує на потрапляння чужорідного речовини.

«Якщо ми почитаємо виступи заслуговують повагу людей, то дізнаємося, що в однієї молодої жінки була температура 38 градусів після першої вакцинації», — зазначив учений.

Однак більш точні дані про можливі реакції та їх небезпеки для здоров’я з’являться після третьої фази випробувань, яка в даний час ще не проводилася.

Оскільки перша російська вакцина від коронавируса була зареєстрована після другої фази випробування на людях, для складання повної картини необхідно провести ін’єкції ще кільком тисячам людей і поспостерігати за ними. Поки цього не сталося, можна тільки припускати і порівнювати з іншими вакцинами.

«Є вакцини, які викликають мінімальну кількість реакцій організму, а є ті, які викликають таку клінічну картину, як легка форма захворювання», — сказав Покровський.

Однак, чим більш вираженою стає реакція, тим більше претензій виникає до вакцини, тому бажано, щоб побічних ефектів було якомога менше.

Про реєстрацію в Росії першої в світі вакцини від коронавируса 11 серпня оголосив президент Володимир Путін. Препарат отримав назву «Супутник V», його виробництво було запущено 15 серпня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...