Медики описали перший клінічний випадок сліпоти після захворювання на коронавірус

Британські медики описали перший клінічний випадок розвитку стійкої корковою сліпоти як ускладнення при COVID-19. Нічого подібного раніше не спостерігали.

Стаття опублікована в журналі Cureus.

За час пандемії COVID-19 медики виявили безліч неврологічних ускладнень цього захворювання, включаючи головний біль, запаморочення, енцефалопатія, делірій, менінгіт, енцефаліт, гострий поперечний мієліт, а також порушення нюху і смаку. На думку вчених, всі ці прояви викликані прямим проникненням коронавірусу в головний мозок і запаленням в нейронних мережах.

Дослідники з Великобританії під керівництвом Мохамеда Ельхассана (Mohamed Elhassan) з Королівської лікарні в Дербі описали унікальний випадок, коли у 54-річного пацієнта з COVID-19, який надійшов до лікарні з важкою пневмонією і синдромом задньої оборотної енцефалопатії (PRES), розвинулася стійка коркова сліпота.

Коркова сліпота — це повна відсутність зору, обумовлене ураженням потиличних часток головного мозку. При цьому зіниці зазвичай продовжують реагувати на світло. Класифікується як порушення зору неврологічної природи.
На момент надходження до лікарні у пацієнта була висока температура, значна задишка, підвищена частота серцевих скорочень і рівень насичення киснем 82 відсотки. До цього протягом десяти днів він відчував лихоманку, м’язові болі і сухий кашель.

За даними клінічних обстежень, в крові у пацієнта медики виявили знижений рівень лімфоцитів, однак ніяких порушень функції нирок, електролітного балансу або профілю згортання крові не виявили.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...