Мавпяча віспа передалася американцеві вперше за 20 років

Віспа мавп у людини є одним з пріоритетних для спостереження захворюванням, так як зазначається видимий зростання таких випадків у світі, а також є потенційна можливість подальшого поширення хвороби.

Минулого тижня центри з контролю і профілактиці США і департамент охорони здоров’я штату Техас підтвердили віспу мавп у жителя США, який нещодавно повернувся з Нігерії. Для країни цей випадок став першим після майже 20-річної перерви.

«Відомий зростання кількості випадків захворювання людей віспою мавп на великій території, яке спостерігається останнім часом, потенційна можливість подальшого поширення і відсутність надійного епіднагляду за хворобою роблять її одним з пріоритетних для спостереження захворювань», — йдеться в повідомленні ЗМІ.

Регулярні випадки завезення віспи мавп з Африки відзначаються в останні роки — три випадки було в Великобританії в 2021 році і три — в 2018 році, по одному — в Сінгапурі в 2019 році і в Ізраїлі в 2018 році, уточнили в центрі. На африканському континенті захворювання торкнулося 11 країн.

За останні десять років ендемічна віспа мавп у людини була зареєстрована в більшій кількості країн, ніж протягом попередніх 40 років.

Хвороба зазвичай починається з головного та м’язового болю, температури, протягом 1-3 днів після появи лихоманки розвиваються характерні шкірні висипання, відзначили в центрі.

«Основними переносниками інфекції в природі виступають гризуни і примати, також може бути обмежено передача від людини людині повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті або при контакті з біологічними рідинами, виразками, а також контаміновані предметами, включаючи одяг і постільну білизну».

Нагадаємо, 27 травня в Китаї вперше померла людина, яка заразилася вірусом мавпи B. ветеринар з Пекіна помер після зараження герпесом приматів (вірус мавпи В). Перші симптоми хвороби проявилися у вигляді нудоти і блювоти через місяць після того, як він розкрив двох мертвих мавп.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...