У Канаді виявлено десятки випадків невідомого захворювання мозку

У Канаді виявлено десятки випадків невідомого захворювання мозку

У Канаді лікарі вивчають раніше невідому хворобу мозку, яка викликає втрату пам’яті, галюцинації і атрофію м’язів.

Про це повідомило видання The Guardian. Про захворювання стало відомо після того, як в пресу потрапив лист з агентства громадської охорони здоров’я провінції Нью-Брансвік, адресований лікарям. Чиновники просили медиків бути особливо уважними у зв’язку з реєстрацією випадків невідомого захворювання, яке за симптомами схоже на рідкісну смертельну хворобу Крейтцфельдта-Якоба, яке викликає ураження кори і підкіркових центрів головного і спинного мозку. Але ні у одного з пацієнтів ця хвороба не підтвердилася.

Всього в Канаді зареєстровано 43 випадки невідомого захворювання. Перший медики зафіксували у 2015 році, в 2019-м недуга був виявлений у 11 чоловік, в 2020-м зареєстровано 24 випадки. П’ятеро хворих померли.

Пацієнти відчували болі, спазми і зміни в поведінці, у них спостерігалася тривога або депресія. Протягом півтора-трьох років симптоми прогресували, у хворих з’явилися когнітивні порушення – втрата пам’яті, а також атрофія м’язів і бруксизм. У деяких пацієнтів спостерігалися галюцинації.

Відзначається, що більшість випадків невідомої хвороби зафіксовано на Акадійському півострові і в місті Монктон провінції Нью-Брансвік.

В даний час група дослідників намагається визначити, чи існує зв’язок між новим захворюванням і екологічними проблемами.

Поділитись