Юрій Яцина: медична система Закарпаття наближається до колапсу

Медична система Закарпаття наближається до колапсу через збільшення нових випадків Covid-19.

У реанімаційних відділеннях 6 ліжок при необхідних 60, повідомив на брифінгу головний лікар місцевої обласної клінічної лікарні Юрій Яцина. Лікар заявив, що в регіоні спостерігається гострий дефіцит кисневих балонів в лікарнях.

Наприклад, в його медустанові 120 осіб, які потребують кисневої терапії. При цьому половина з них повинна лежати в реанімації, в якій всього 6 ліжок.

«Щодня в нашому закладі використовують 25-30 кисневих балонів, вранці у нас залишалося всього 5. Цього вистачить до 16:00 не більше. І що скажете мені з цим робити? Як рятувати життя?», — заявив лікар, закликавши земляків не виходити з дому і дотримуватися карантинних заходів.

Як заявив голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, в разі наявності залишків вакцини вже завтра готовий отримаи щеплення.

«Користуючись нагодою, без коливань надав запит на вакцинацію завтра в разі наявності залишків вакцини для щеплення», — сказав голова ОДА.

Можливі залишки вакцини від коронавируса планують використовувати для щеплення громадських діячів, щоб популяризувати імунізацію. Відповідний наказ 1 березня підписав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Відзначимо, що повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонено. У таких випадках невикористані дози вакцини повинні утилізувати.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...