Останнім часом зростає попит на заміські будинки під Києвом

Якщо ще п’ять років тому до продажу пропонувалися переважно котеджі, то сьогодні більше половини — це таунхауси в різних варіаціях. Це обумовлено тим, що зараз і девелопер, і покупець орієнтовані на максимальну мінімізацію витрат на будівництво та подальшу експлуатацію. Сьогодні на ринку заміської нерухомості київського регіону (до 30 км від столиці) заявлено близько 370 котеджних містечок. Майже у 90% з них вже ведуться продажі — це приблизно 4,5 тис. будинків.

Про це розповіли «Мінфіну» в агентстві нерухомості Remax Central.

З’являються і кардинально нові формати, які пропонують всі зручності квартири, але завдяки незвично великій терасі створюють відчуття заміського будинку. Пропозиція формується як за рахунок абсолютно нових проєктів, так і за рахунок розвитку і трансформації вже існуючих.

«Попит, що накопичився за 12 років, і карантини оживили ринок. «Нові котеджні містечка з’являються як на віддаленні 10−20 км від міста, так і 50−70 — просто це різні формати і класи», — пояснює Валерій Захаров.

На вторинному ринку можна знайти ще близько 6 тис. будинків, розташованих як в умовних селах, так і котеджних містечках, але якість цієї пропозиції не завжди відповідає нинішнім вимогам.

У дев’яностих-нульових масово будували великі будинки площею 200−1000 кв. м, в яких є все. Але це виявилося дорогим задоволенням. Коли через майже 30 років розвитку ринку прийшло розуміння, що в будинку головне — не площа, а функція, яку він виконує, багато з об’єктів стали незатребуваними.

«Якщо ви звернете увагу на будинки споруди до 2006 року, то вони були трьох- або чотириповерхові. Останні п’ять років, незалежно від сегмента, будуються одно-, максимум — двоповерхові будинки. Вкрай рідко з’являється додатковий рівень, і, як правило, він чимось обумовлений і обов’язково функціональний, тобто це не даремні квадратні метри, тому що так було прийнято будувати», — розповіла Ірина Рогальська, агент Remax Central.

За словами Андрія Кременя, агента Remax Central, зараз ми, можливо, спостерігаємо новий тренд — відродження традиційно українських господарських садиб, розташованих на території від одного гектара.

Попит на земельні ділянки переважно сконцентрований у двох сегментах — економ і преміум. Якщо говорити про економ-сегмент, тобто якась частина покупців, які розбираються в будівництві, розуміють, що якість пропозиції не відповідає ціні, тому хочуть будувати самостійно.

Вони вибирають ділянки у найрізноманітніших напрямках, але розташовані переважно у селах без хороших під’їзних шляхів, мереж і якихось привабливих природних характеристик. Оскільки котеджні містечка, які продають ділянки під будівництво, можна перерахувати по пальцях, і вартість землі в них істотно вища, ніж можуть дозволити собі такі покупці.

Для будівництва будинків преміум-сегмента пропонуються ділянки від 50 соток до 1 га і вище. Як правило, це ділянки в районі Конча-Заспи і Вишгорода з виходом на воду. Діапазон цін досить широкий: від $500 до $50 тис. за сотку.

Крім того, багато землі, для якої змінили цільове призначенння, привели до стану, готового під індивідуальне будівництво, і вона поступово освоюється. Це масиви ділянок від двох-трьох гектар, які вже порізані на ділянки 8−10−15−25 соток залежно від сегмента.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , ,

Загрузка...