Київ почне відбирати землю у росіян

Київ почне відбирати землю у росіян

Київ закриє росіянам доступ до ринку землі і буде відбирати ділянки в разі їх придбання громадянами РФ, заявили в Мінагро України. Також, в міністерстві зазначили, що ділянки на лінії зіткнення в Донбасі реалізовуватися не будуть «до повного звільнення» території і переходу її під контроль української влади. Українська влада відбиратимуть землю у росіян в рамках відповідної заборони на купівлю ділянок для громадян РФ, передбаченого законом про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телеканалу «Дім».

За його словами, земельні ділянки будуть відторгатися у росіян в повній відповідності з українськими нормами закону.

«У законі є обмежувачі – заборона на покупку земель з боку агресора і терористичних організацій. Якщо ж вони якось спробують обійти закон, оформляти угоди через українців, ми будемо це відстежувати. Держава, СБУ і Госгеокадастр. І, в разі фіксації такого факту, є можливість просто забирати цю землю», – пообіцяв чиновник.

Комерційний оборот сільгоспземель в Україні буде запущено з 1 липня, продавати і купувати сільськогосподарські ділянки зможуть лише громадяни країни (не більше 100 гектарів кожен).

Переважне право на викуп землі у власника отримає фермер, який орендує і працює на ділянці. У перші два з половиною роки покупка землі буде закрита для агрохолдингів, інших юридичних осіб та іноземців. З початку 2024 роки ринок буде відкритий для юридичних осіб та аграрних холдингів, а базарною ліміт ділянок виросте до 10 тисяч гектарів.

Рішення ж про надання іноземцям права покупки українських ділянок буде прийнято на загальнонаціональному референдумі, дата і форма проведення якого зараз опрацьовуються. У зв’язку з цим Висоцький пояснив, що держоргани будуть стежити за рухом грошей українців, щоб виключити корупційну складову в роботі ринку землі.

«Якщо буде момент обходу, тобто домовилися з якимись українцями, що живуть на нашій території (український паспорт, але гроші звідти), тут першим моментом буде контроль – звідки гроші.

Це треба буде все легалізувати. Не можна купувати за готівку. А якщо оплатили всі офіційно, всі податки заплатили і потім факт зв’язку буде знайдений, то держава має право конфіскувати ці землі», – деталізував заступник голови відомства.

Окремо він відзначив, що ділянки на лінії зіткнення в Донбасі реалізовувати не будуть. «Ці землі не можна буде продавати і купувати до повного звільнення», – вказав чиновник.

При цьому, землі, що примикають до лінії зіткнення, будуть представлені на ринку.

«Кордон – це нульова відмітка на лінії зіткнення. Просто ризики, що може тут статися, покупець бере на себе. Ну, це приватна власність і приватний покупець», – пояснив Висоцький.

За оцінками експертів, ціна за гектар української землі буде коливатися в районі $ 2 тис., Однак тут багато що залежатиме від регіону. Медіанна зарплата на Україні складає 11 957 грн ($ 435).

Ні державні, ні муніципальні ділянки реалізовуватися не будуть. На продаж підуть тільки приватні землі, їх сумарна площа – близько 33 млн гектар.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про запуск ринку землі в квітні 2020 року.

«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто», – заявив глава держави.

За його словами, Україна чекала цей закон з часу здобуття незалежності.

Поділитись