Дитячі садки можуть відкрити раніше, ніж передбачалося

Відкрити дитячі садочки в Україні можуть не на четвертому, як передбачалося раніше, а вже на третьому етапі виходу з карантину. Його початок запланований на 1 червня. Відкриття садків у регіонах відбуватиметься з урахуванням рішень місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це у своєму Facebook повідомила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

«Заклади дошкільної освіти зможуть відновити роботу відповідно до розробленої Урядової дорожньої карти виходу країни з карантину та у випадку позитивної динаміки — зниження показників захворюваності. Загальнонаціональне відкриття садочків буде можливим на 3 етапі дорожньої карти з урахуванням рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій територіальних одиниць», — зазначила Мандзій.

Вона також повідомила, що зараз МОН спільно з МОЗ працює над тим, щоб зробити безпечним повернення дітей у заклади дошкільної освіти.

«Буде виданий так званий «коронавірусний» протокол, який включатиме вимоги санітарного лікаря та рекомендації МОН щодо роботи закладів освіти в умовах пандемії», — повідомила в.о. міністра освіти і науки.

Вона наголосила, що дитячі садки після повернення до роботи мають відповідати усім необхідним вимогам.

«Для того, щоб діти та вихователі, значна частина яких у зоні ризику, мали змогу повернутися до закладів освіти, садочки мають відповідати всім вимогам безпеки. Вимоги для всіх будуть однакові», — підкреслила Любомира Мандзій.

Найбільш гостро закриття на карантин освітніх установ переживають одинокі матері. Хоча українське трудове законодавство передбачає ряд норм, які повинні забезпечити їм захист від звільнення та дати можливість поєднувати роботу і догляд за дітьми. Однак висока тіньова зайнятість або самозайнятість ці права нівелює. На практиці з порушеннями стикаються навіть працівниці держустанов або бюджетної сфери, пише Соцпортал.

Жодним нормативним актом не визначено обов’язок роботодавця вирішувати сімейні проблеми працівників, — йдеться у відповіді керівника на прохання жінки з дитиною дозволити працювати дистанційно.

Повідомлення про звільнення отримали всі працівники стаціонару. Навіть тих, хто в декреті, хотіли звільнити, — розповіла медсестра, яка самостійно виховує дитину та попала під скорочення.

На початку карантину обидва перехворіли з температурою під 40, але лікарі навіть не прийшли до нас. Пощастило, що почався карантин і дистанційна робота, інакше могли звільнити, тому що доглядати за дітьми потрібно було цілодобово, — розповіла мати двох дітей.

У двох перших випадках жінки готові боротися за свої права в суді.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...