Начерк «Голова ведмедя» Леонардо да Вінчі проданий за 12 мільйонів доларів

Створений Леонардо да Вінчі (1452-1519) начерк під назвою «Голова ведмедя» пішов в четвер з молотка за £ 8,86 млн ($ 12,2 млн) на аукціоні Christie’s.

Про це свідчать результати торгів. Маленька замальовка розміром сім на сім сантиметрів виконана срібним олівцем на папері рожево-бежевого відтінку. Зображення примітно точної і трудомісткою технікою, якої Леонардо навчив флорентійський художник Андреа дель Верроккьо (1435-1488).

Мова йде про рекордну вартості для малюнка да Вінчі. Попередній рекорд був встановлений в 2001 році також на торгах Christie’s. Тоді робота під назвою «Кінь і вершник» була продана за £ 8,1 млн ($ 11,5 млн за курсом на той момент), що стало рекордом для малюнка старих майстрів.

Експерти вважають, що малюнок був створений на початку 1480-х років, імовірно, до його переїзду з Флоренції в Мілан близько 1482 року.

Зображення, реалізоване за нижньою межею початкової оціночної вартості, яка складала від £ 8 млн до £ 12 млн, мистецтвознавці пов’язують ще з трьома малюнками тварин, зроблених Леонардо да Вінчі з натури. Вважається, що всі вони входили в колекцію з одного або декількох альбомів для замальовок, де майстер фіксував різні пози тварин, які згодом використав для роботи над повноцінними картинами. Художник зобразив на шматочках паперу образи ведмедя, собак і кішок.

До теперішнього моменту не було підтверджень, що да Вінчі намалював ведмедя на будь-якої зі своїх картин. Ймовірно, художник використовував начерк голови ведмедя і лап собаки для роботи над горностаєм, якого майстер зобразив на портреті Чечилії Галлерани «Дама з горностаєм».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...