Міжнародна група астрономів виявила зірки, які виникли лише через 250 мільйонів років після Великого вибуху. Це приблизно на 300 мільйонів років раніше епохи реіонізаціі, коли по всьому Всесвіті почав протікати процес зореутворення.
Найдавнішу галактику MACS1149-JD1, віддалену від Землі на 13,28 мільярда світлових років, знайшли за допомогою комплексу радіотелескопів Atacama Large Millimeter Array в Чилі, передає svidok.online.
Вчені виявили в сигналі, отриманому обладнанням, сліди присутності нейтральних атомів кисню, який утворюється в надрах зірок і потрапляє в міжзоряне середовище на фінальній стадії їх існування. Атоми іонізуются при впливі випромінювання від інших зірок і починають випромінювати світло в інфрачервоній області спектра. Через розширення Всесвіту радіація, що йде до Землі, стає мікрохвильовою.
Вчені прийшли до висновку, що 13,28 мільярда років тому в MACS1149-JD1 вже існувало і загинуло ціле покоління зірок. Спостереження узгоджуються з моделлю, яка передбачає появу перших зірок у перші 250 мільйонів років. Відповідно до теорії, перший сплеск зореутворення витратив майже весь газ в галактиці, пригнічуючи появи нових зірок. Зірки першого покоління були дуже масивні і проіснували всього лише кілька сотень мільйонів років, звільнивши потім речовина для другого покоління.