Зміна клімату Землі минула точку неповернення

Зміна клімату Землі минула точку неповернення

Учені б’ють на сполох і говорять про посилення погодних катаклізмів.

З кліматом Землі відбувається щось недобре. Один день – аномальна спека , інший – шторм , третій – найпотужніші зливи і потопи. А в цей же час в Південній півкулі Бразилію накриваєсильними снігопадами. У США і Туреччини – страшні лісові пожежі.

“Життєво важливі показники Землі погіршилися – зміни клімату підштовхують планету до подолання переломних моментів, які, можливо, не вдасться повернути назад. 16 з 31 життєво важливих показників Землі, включаючи концентрацію парникових газів, закислення океану і поголів’я жуйних тварин, недавно встановили нові рекорди. це відбувається незважаючи на уповільнення, що спостерігалося в 2020 році в результаті пандемії “, – передає британське видання Daily Mail результати останніх досліджень кліматологів. Цей документ підписали 14 тис. Вчених з 158 країн.

Головний автор дослідження – вчений з університету Орегона Вільям Ріппл – вважає: з’являється все більше свідчень того, що планета наближається або вже подолала рубіж негативних змін клімату, які вже неможливо виправити. І це стосується таких важливих частин екосистеми Землі, як загибель тепловодних коралових рифів, знищення тропічних лісів Амазонії і зменшення льодовикових покривів Західної Антарктики і Гренландії.

У січні цього року експерти Всесвітньої метеорологічної організації заявили, що 2020 рік став одним з трьох найспекотніших років за всю історію спостережень, коли глобальна температура піднялася на 2,3 градуса за Фаренгейтом в порівнянні з доіндустріальним рівнем. Всі п’ять найспекотніших років в історії зафіксовані починаючи з 2015 року.

У поєднанні зі збільшенням числа стихійних лих – аномальної спеки, надзвичайних штормів і лісових пожеж і повеней, а також з-за рекордного зростання рівня вуглекислого газу, метану і закису азоту ситуація на планеті увійшла в фазу “порохової діжки”.

Коронавірус допоміг скоротити викиди в атмосферу.

“Пріоритети необхідно змістити в сторону негайного і радикального скорочення викидів парникових газів, особливо метану”, – вважає інший автор цього дослідження Крістофер Вольф.

І як не дивно, в цьому допомогла пандемія коронавируса. НАСА повідомило, що світові рівні забруднення повітря впали на 15% через глобальне локдауна, пов’язаного з COVID-19, оскільки споживачі скоротили вуглецевий слід, а люди – використання викопного палива.

“Більшість штатів США скоротили свої викиди на 25%, а в деяких азіатських містах викиди скоротилися вдвічі”, – зазначає Daily Mail.

Але в цьому році ситуація стала знову погіршуватися. У квітні 2021-го концентрація вуглекислого газу досягла 416 частин на мільйон, що є найвищим показником за всю історію.

Потрібно боротися не з наслідками, а з першопричиною.

З усього вищесказаного автор дослідження Вільям Ріпплі робить висновок, що “боротьба з кліматичною кризою або будь-якими іншими симптомами повинна усувати їх першопричину: надмірну експлуатацію планети людиною”.

Наприклад, в даний час на Землі налічується більше 4 мільярдів жуйних тварин з еквівалентної масою більше, ніж у всіх людей і диких тварин на планеті. Викиди метану великою рогатою худобою є основним джерелом парникових газів. Значить, потрібно домагатися зниження споживання м’яса, повідомляє Daily Mail.

Дослідники також виявили, що зникнення лісів в бразильській Амазонії досягло 12-річного максимуму в 2020 році, коли було вирубано 1,11 млн гектарів, а значить, потрібно припинити варварське знищення одного з основних виробників кисню на планеті. Закислення океану також близько до рекордно високого рівня і загрожує коралових рифів. Значить, потрібно скоротити викиди в Світовий океан виробничих та інших відходів.

У зв’язку з цим вчені пропонують впроваджувати глобальний поетапну відмову і, в кінцевому підсумку, постійний заборона на викопне паливо. А також розробку стратегічних кліматичних резервів для суворої захисту і відновлення лісів – природних поглиначів вуглецю в усьому світі.

Поділитись