ЗМІ повідомили про плани Туреччини та США провести зустріч на тему винищувачів F-35

Делегації Міноборони Туреччини та США планують провести зустріч на тему винищувачів F-35 у Вашингтоні, повідомляє в понеділок телеканал NTV з посиланням на джерела.


Раніше США направили офіційне повідомлення Туреччини про її виключення з програми постачання новітніх винищувачів F-35 через покупку Анкарою російських систем ППО С-400. США анулювали спільний меморандум з F-35, підписаний Туреччиною в січні 2007 року, підписавши його з сімома партнерами, що залишилися, за проектом F-35 — Великобританією, Італією, Нідерландами, Австралією, Данією, Канадою і Норвегією. Ердоган заявив раніше, що США запропонували його країні купити винищувачі F-16 після її виключення із програми постачання F-35.

«Джерела в міністерстві національної оборони повідомили, що запит про доставку літаків та надходження до програми було передано американській владі. Було заявлено, що делегації міністерств оборони Туреччини та США планують провести другу зустріч з F-35 у Вашингтоні протягом кількох місяців. Обидві сторони зустрілися в Анкарі минулого тижня, щоб врегулювати конфлікт із приводу F-35 та обговорити фінансові питання», — йдеться у повідомленні на сайті телеканалу.

Раніше Туреччина взяла на себе зобов’язання купити 100 літаків F-35. Вона також брала участь у виробництві понад тисячу компонентів їм. Як раніше заявив ЗМІ міністр промисловості та технологій республіки Мустафа Варанк, Туреччина продовжує виробництво цих компонентів, незважаючи на те, що США виключили її з цього проекту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...