ЗМІ показали бункер Єлизавети II на випадок ядерного удару

У Мережі з’явилися фотографії військового бункера, який був побудований для захисту Єлизавети II і наближених до королеви осіб.

Споруда має три поверхи і частково ховається під землею. За даними EdinburghLive, бункер знаходиться біля пагорба Корсторфін Хілл в передмісті Единбурга, Шотландія.

Його побудували в 40-х роках минулого століття, а в 1952-му, коли Великобританія разом з низкою інших західних країн відчула ядерну загрозу від СРСР, королівське притулок розширили майже до 2 800 м.

Воно здатне вмістити всіх членів британського уряду, військових, поліцію, пожежників, медиків і співробітників BBC. Це один з найбільших підземних військових об’єктів в Великобританії, існування якого трималося в найсуворішому секреті аж до 1963 року.

Об’єкт був розсекречений, коли антивоєнна група активістів Spies for Peace увірвалася в аналогічний бункер в англійському місті Редінгу і отримала доступ до загальнонаціональної схемою. Незважаючи на це Единбурзький бункер вивели з експлуатації тільки в 1983 році, коли будівля постраждала від двох пожеж, що зробило його непридатним для використання.

Сьогодні бункер належить приватній компанії Scotscrown Ltd., власники якої хочуть перетворити його в музей в надії, що один з найбільш охоронюваних об’єктів в минулому стане туристичним надбанням.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,