Зімбабве дозволить полювання на рідкісних слонів у цьому році

Зімбабве дозволить полювання на рідкісних слонів у цьому році

Зімбабве “незабаром” почне продавати права на відстріл цілих 500 слонів у цього році. Таке рішення оголосила країна на цьому тижні.

Про це передає CNN

Тінаше Фараво, прес-секретар Управління парків та дикої природи Зімбабве, заявив у четвер в ефірі CNN, що зменшення доходів від туризму внаслідок пандемії коронавірусу було однією з основних причин такого кроку.

“Ми їмо те, що вбиваємо. Ми маємо бюджет близько 25 мільйонів доларів на наші операції, які збираються – частково – за рахунок спортивного полювання, але ви знаєте, що зараз туризм мертвий через пандемію коронавірусу”, – сказав Фараво.

Повідомлення надійшло буквально за кілька тижнів після того, як африканський лісовий слон був оголошений критично зникаючим, а африканський слон-саванна – зникаючим.

Прес-секретар Центру управління природними ресурсами, що займається захистом навколишнього середовища та прав людини в Зімбабве, Сімісо Млеву заявив, що рішення про дозвіл на полювання на слонів є “жахливим”.

“Ми рішуче засуджуємо полювання на трофеї – практику, яка сприяє збудженню диких тварин і посиленню конфліктів між людьми та дикими тваринами. Практично напевно, що вцілілі сім’ї сімей дикої природи, які є свідками безглуздого розстрілу членів їх сімей, відплачують помстою нещасним місцевим жителям села”, – сказав Млеву.

“На противагу урядовим аргументам, що полювання на трофеї має на меті сприяти збереженню, практика мотивується жадібністю, і часто гроші навіть не враховуються. Існує потреба у більш інноваційних та екологічно чистих заходах для покращення отримання прибутку від фотосафарі і туризм загалом “, – додав Млеву.

Зімбабве не єдиний африканський регіон, дозволяючи полювання на слонів за окрему плату. У грудні Намібія виставила на продаж 170 “високоцінних” диких слонів через економічні проблеми.

Поділитись