Засуджений у Росії за шпигунство Вілан провів два тижні в карцері

Засуджений у Росії за шпигунство Вілан провів два тижні в карцері

Засуджений у Росії за шпигунство громадянин США Пол Вілан провів близько двох тижнів у карцері, розповів його адвокат Володимир Жеребенков, пов’язавши це з тим, що його підзахисний погано знає російську мову і неправильно висловився.


Апеляційний суд у Нижньому Новгороді у понеділок проведе засідання за скаргою Вілана на відмову Верховного суду Мордовії розглянути клопотання про його видворення до США.

“У карцері побув. Щось не сподобалося, комусь висловив. Відповідно, відправили”, – сказав Жеребенко журналістам перед початком засідання, відповідаючи на запитання, як справи у його підзахисного. При цьому адвокат зазначив, що проблема полягає в тому, що його Вілан погано знає російську мову. “Відповідно, його погано розуміють, він погано розуміє. Англійська, на жаль, співробітники ФСВП не навчають у нас”, – додав Жеребенков.

Він уточнив, що інцидент стався приблизно півтора місяці тому: з Уіланом він не мав зв’язку, потім ув’язнений зателефонував сам і розповів, що вийшов з карцера. “Доба 15”, – сказав Жеребенков, відповідаючи на запитання, скільки часу Вілан провів у карцері. Адвокат також розповів, що Уїлан все нормально, він “налаштований позитивно”.

Пол Вілан був засуджений у Росії до 16 років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві. Про затримання Вілана у Москві ФСБ повідомила наприкінці 2018 року. За даними спецслужби, Вілана затримали під час шпигунської акції. Затриманий має громадянства США, Канади, Ірландії та Великобританії. За словами брата Вілана, Пол – колишній морський піхотинець і приїхав до Москви на весілля до друга.

Фабула справи офіційно не розкривається через таємність, проте адвокат Володимир Жеребенков повідомляв журналістам, що Вілана було затримано через флеш-карту, яку йому передав товариш. За твердженням захисту, іноземець думав, що на накопичувачі фотографії з туристичної поїздки до Сергієвого Посаду. Адвокат вважає, що з міркувань просування службою товариш підставив Вілана, оскільки має відношення до силових структур і “може отримати за це зірки”.

Поділитись