Фізики Університету Західної Австралії і передового центру фізики частинок темної матерії (CDM) побудували детектор гравітаційних хвиль, який зафіксував два що не спостерігалися раніше рідкісних події, пов’язаних, можливо, з темною матерією.
Про це повідомляється в журналі Physical Review Letters.
Основою детектора є кварцовий резонатор об’ємних акустичних хвиль (BAW). В основі цього пристрою лежить диск з кристала кварцу, який може коливатися на високих частотах через які проходять через нього акустичних хвиль. Ці хвилі створюють електричний заряд, який можна виявити, помістивши проводять пластини на зовнішні поверхні кварцового диска. BAW був підключений до надпровідного пристрою квантової інтерференції, відомому як SQUID, яке діє як надзвичайно чутливий підсилювач для сигналу з низькою напругою.
Весь блок був поміщений всередину кількох радіаційних екранів для захисту від паразитних електромагнітних полів і охолоджений до низької температури, щоб можна було реєструвати низькоенергетичні акустичні коливання кристала кварцу.
За перші 153 днів роботи детектора були зафіксовані події-кандидати, які вказують на високочастотні гравітаційні хвилі, які могли бути створені первинною чорною дірою або хмарою частинок темної матерії. Однак альтернативним поясненням може бути наявність заряджених частинок, що накопичується механічне напруження, метеоритне подія або внутрішній атомний процес. За словами вчених, розвиток цієї технології потенційно може забезпечити перше виявлення гравітаційних хвиль на високих частотах.