За запитом України в Росії затриманий бойовик з ДНР

За запитом України в Росії затриманий бойовик з ДНР

В Архангельській області за запитом України затриманий ополченець ДНР Бенес Айо на прізвисько Чорний Ленін, передає Regnum з посиланням на громадського діяча Дмитра Сараєва.

Бенес Айо – уродженець Латвії, в останні роки він є бойовиком в ополченні самопроголошеної ДНР.

“Він росіянин, незважаючи на те, що чорношкірий. У Прибалтиці він знаходиться в розшуку. Зараз на стороні ополчення воює в ДНР”, – заявив Сараєв. За його словами, Айо був затриманий в селі Яринське Архангельської області, куди він прибув для участі в акції проти будівництва сміттєвого полігону в селищі Шиєс.

“Його затримала поліція в Архангельській області на запит України. Йому загрожує видача Україні”, – стверджує джерело агентства.

Влітку 2019 року Айо розповідав в інтерв’ю, що не може отримати російський паспорт як громадянин так званої ДНР, оскільки є громадянином Латвії. Також він повідомляв, що знаходиться в розшуку по лінії Інтерполу, а на батьківщині проти нього порушено кримінальні справи за чотирма статтями: тероризм, участь в бойових діях, вербування людей для вчинення терористичних дій і заклики до повалення конституційного ладу Латвії.

Поділитись