Виробництво винищувачів Dassault Rafale стикається з нестачею кадрів і деталей

Виробництво винищувачів Dassault Rafale стикається з нестачею кадрів і деталей

Французький винищувач Dassault Rafale зіткнувся з проблемою, яку ніхто не передбачав.

Про це пише ексконсультант Пентагону, кількох урядів НАТО та уряду Австралії в галузі оборонних технологій і проєктування систем озброєння, експерт з іноземних військових справ у Фонді ім. Казимира Пуласького у Варшаві. Казимира Пуласького у Варшаві Рубен Джонсон у своїй статті для 19FortyFive.

Зазначається, що після десятиліть повільного виробництва та обмеженого експорту Dassault Rafale переживає відродження, зумовлене новими міжнародними замовленнями та зусиллями з внутрішньої модернізації у Франції. Тепер у компанії величезний портфель замовлень, додав автор.

«Темпи виробництва, історично низькі приблизно на рівні одного літака на місяць, зросли до двох і незабаром досягнуть трьох-чотирьох літаків на місяць. Це нарощування виробництва стикається з труднощами, включно з нестачею кваліфікованої робочої сили і вузькими місцями в ланцюжку поставок. Недавні замовлення на Rafale з Греції, ОАЕ, Індонезії та Індії, а також розширення французьким президентом Макроном ядерного стримування пожвавили майбутнє літака, натякаючи на можливу другу виробничу лінію в найближчому майбутньому», – ідеться в статті.За словами Джонсона, попри всі можливості своєї конструкції, Rafale дуже повільно набирав обертів на експортному ринку. З цієї причини виробництво літаків застрягло на майже анемічному рівні випуску на десятиліття і було практично незначним до рішення Індії в 2015 році закупити 36 літаків.

«Сьогодні історія дещо інша. Греція, Хорватія, Сербія, Індонезія, Об’єднані Арабські Емірати, Ірак, Сербія та інші країни перебувають на різних стадіях придбання літаків. Раптово портфель замовлень Dassault переповнений», – зазначив експерт.Підбиваючи підсумки за попередній рік, генеральний директор Dassault Ерік Трапп’є визнав, що збільшення темпів виробництва все ще ускладнене, зокрема, через труднощі в пошуку достатньої кількості кваліфікованої робочої сили. Крім того, за його словами, є ще більш серйозна проблема, яка полягає в ланцюжку поставок: деякі постачальники Rafale працюють на інші галузі, і іноді вони не можуть знайти фінансування для нарощування виробництва. І це, як констатував Трапп’є, головна проблема для досягнення темпу виробництва в 3-4 літаки на місяць:

«Якщо всі деталі будуть доставлені вчасно, я зможу зібрати 3, 4 або навіть 5 на місяць, але саме питання доставки всіх цих деталей на завод вчасно є ускладнюючим фактором».

Як додав Джонсон, якщо продажі літаків триватимуть швидкими темпами, то в кінцевому підсумку виникне необхідність у збільшенні виробничих потужностей.

Поділитись