Volvo залишає Європейську асоціацію автовиробників

Шведська автомобільна компанія Volvo Cars ухвалила рішення вийти зі складу Європейської асоціації автовиробників (ACEA), продемонструвавши таким чином незгоду з галузевим лобі в Європі, яка виступає проти плану Євросоюзу щодо заборони продажу автомобілів із бензиновими та дизельними двигунами з 2035 року.

Про це повідомило Agence France-Presse (AFP).

«Volvo Cars залишить Європейську асоціацію автовиробників наприкінці 2022 року. Після ретельного аналізу ми дійшли висновку, що стратегія та амбіції компанії в галузі сталого розвитку не повністю відповідають позиції та методам роботи ACEA на даному етапі. Тому ми вважаємо, що зараз краще вибрати інший шлях», — йдеться у заяві компанії.

Агентство додає, що шведський гігант, який з 2030 року планує виробляти тільки електричні автомобілі, наслідував приклад автоконцерну Stellantis, який оголосив про намір залишити ACEA до кінця року. При цьому Stellantis офіційно не оголосив про причину, хоча заявив, що з 2030 року продаватиме в Європі тільки електромобілі.

ACEA на даний момент об’єднує 16 автовиробників, серед яких BMW, Ferrari, Ford, Honda, Jaguar – Land Rover, Mercedes-Benz, Renault, Volkswagen. Як зазначає AFP, асоціація, яка є великою лобістською структурою в Європі, виступила категорично проти затвердженого у червні Європарламентом плану Єврокомісії заборонити з 2035 року продаж нових автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння, вважаючи його нераціональним. Зокрема, вона хотіла впроваджувати гібридні автомобілі, які мають і ДВЗ, і електродвигун.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: ,