Фізики Даремського університету провели симуляцію еволюції Всесвіту, ґрунтуючись на Теорії Хамелеона.
Теорія Хамелеона (або f®-гравітація) є модифікованою версією загальної теорії відносності Ейнштейна. Виявилося, що в комп’ютерній моделі при цьому виникають галактики зі спіральними рукавами, що нагадують Чумацький Шлях. Про це повідомляє Science Alert.
Як пишуть дослідники в своїй статті, f®-гравітація узагальнює теорію відносності Ейнштейна, роблячи останню своїм окремим випадком. При цьому вводиться функція, яка дозволяє пояснити феномен прискореного розширення Всесвіту, не вдаючись до таких понять як темна енергія або темна матерія.
Крім того, частки повинні вступати в якусь п’яту фундаментальне взаємодію, яка сприяє тому, що в середовищах з низькою щільністю речовини сила гравітації посилюється на чотири третини, але в більш щільних середовищах (наприклад, в Сонячній системі) такого посилення немає через специфічний механізму екранування.
Іншою важливою властивістю Теорії Хамелеона є те, що вона передбачає таку швидкість поширення гравітаційних хвиль і фотонів, яка суперечить спостереженням. Однак у новій науковій роботі фізики випробовували f®-гравітацію на здатність передбачити еволюцію галактик. Для цього вони змоделювали за новою теорією силу тяжіння надмасивних чорних дір, які перебувають в центрах галактик і впливають на ріст і розвиток зоряних систем.
Результати космологічної симуляції показали, що в умовах f®-гравітації формувалися обертові дискові галактики зі спіральними рукавами. Згідно з вченими, це не спростовує теорію відносності Ейнштейна, однак показує, що існують і інші способи пояснити роль гравітації в еволюції Всесвіту.