Вчені знайшли планету, яка схожа на населену більше, ніж інші

Вчені знайшли планету, яка схожа на населену більше, ніж інші

Екзопланета Kepler-1649c схожа на Землю розміром і температурою. Вона отримує на 15 відсотків менше світла, через те, що зірка, на орбіті якої вона мешкає, набагато менше Сонця, але на ній може бути вода.

Дані про планету виявили вчені, коли повторно переглядали архів телескопа Kepler, який працював на орбіті з 2009 по 2018 рік і виявив кілька тисяч екзопланет. Попередні пошуки за допомогою комп’ютерного алгоритму неправильно ідентифікували Kepler-1649c, але дослідники розпізнали її як планету. Про це повідомляється на сайті лабораторії реактивного руху NASA. Небесне тіло знаходиться на відстані 300 світлових років від Землі.

Kepler-1649c всього в 1,06 рази більше нашої планети. Кількість зоряного світла, яке він отримує від своєї провідної зірки, становить 75% від кількості світла, яке Земля отримує від Сонця – це означає, що температура екзопланети може бути аналогічною температурі нашої планети. Але на відміну від Землі, Kepler-1649c обертається навколо червоного карлика, а цей тип зірок відомий спалахами зірок, які можуть зробити навколишнє середовище планети складної для будь-якої потенційної життя. А ще відстань між ними настільки близько, що рік на планеті дорівнює 19,5 земним дням.

Вчені відзначають, що про цю планету ще багато чого не знають, наприклад атмосфера, а вона може вплинути на температуру планети. Розміри розраховані з великою часткою похибки, тому що тіло перебуває дуже далеко.

“Цей інтригуючий, далекий світ дає нам ще більшу надію на те, що друга Земля лежить серед зірок, чекаючи, коли її знайдуть. Дані, зібрані такими місіями, як Kepler, будуть і надалі давати дивовижні відкриття, так як наукове співтовариство удосконалює свої способи шукати перспективні планети”, – сказав Томас Зурбучен – помічник адміністратора дирекції наукових місій NASA у Вашингтоні.

Поділитись