Вчені виявили в океані раніше невідомий науці вид хижаків

Вчені виявили в океані раніше невідомий науці вид хижаків

Вчені з Музею Квінсленда виявили в Великій Австралійській затоці раніше невідомі науці види хижих губок, прес-реліз дослідження опублікований на науковому порталі Science Media Exchange.

Нові організми – Nullarbora heptaxia, Abyssocladia oxyasters і Lycopodina hystrix – мешкають на певній території Великої Австралійської затоки на глибині понад три кілометри від поверхні води.

Губки відносяться до багатоклітинних тварин, які видобувають їжу шляхом фільтрації проточною морської води, але хижі види пристосувалися до полювання на інших підводних мешканців, наприклад, дрібних ракоподібних.

«Це просто показує, як багато наших глибоких океанів ще належить досліджувати – ці конкретні губки абсолютно унікальні тим, що вони знайдені тільки в цьому конкретному районі Великої Австралійського затоки – регіоні, який був запланований для глибоководної розвідки нафти», – сказав доктор Меррик Екінс, співробітник Музею Квінсленда і ведучий австралійський експерт з хижим морським губкам.

Він також уточнив, що нові види були зібрані в 2017 році. Це перші хижі губки, зустрінуті в Південній Австралії, і вони збільшують загальне число видів губок в країні до 25.

Поділитись