Команда вчених з Університету Західної Австралії та Університету Фліндерса виявила найдавнішу та найбільшу рослину на Землі.
За їхніми твердженнями, це 4500-річна водорість, яка розтяглася на 180 кілометрів у затоці Шарк, США. Висновки роботи опубліковані у Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences.
Автори заявляють, що вивчення затоки почалося після того, як вони захотіли досліджувати генетичну біорізноманітність цієї місцевості. Для цього вони взяли зразки пагонів із різних ділянок акваторії. Потім отримані матеріали було проаналізовано за допомогою 18 тисяч генетичних маркерів. Виявилося, що це одна й та сама рослина, яка, ймовірно, походить з одного саджанця.
Фахівців дуже здивували результати, оскільки за час свого існування водорість мала пережити безліч змін навколишнього середовища. Серед них і зміна температури води, і збільшення солоності води та умов освітлення. У майбутньому вчені хочуть провести додаткові дослідження, щоб з’ясувати, яким чином цієї водорості вдалося вижити.
У квітні американські археологи з Техаського університету в Остіні та Скідморського коледжу заявили про виявлення найдавнішого календаря майя. Його вік налічує понад дві тисячі років.