Вчені спрогнозували різке зростання числа повеней по всьому світу

З початку XXI століття число людей, яких торкнулися повені, зросла на 24%, що в десять разів більше раніше зроблених прогнозів учених, пише журнал Nature.


Так, нове дослідження, проведене за допомогою супутникових спостережень фахівцями з компанії Cloud to Street, показало, що зростання населення в районах з високим ризиком підтоплення обумовлений економічним розвитком цих регіонів.
«У вразливих груп населення часто немає іншого вибору, крім як селитися в зонах затоплення», — пояснили вони.

У період з 2000 по 2018 рік було затоплено 2,23 мільйона квадратних кілометрів територій, в результаті чого постраждали від 255 до 290 мільйонів чоловік, підкреслюють експерти.

Відзначається, що майже 90% повеней відбулося в країнах Південної і Південно-Східної Азії, особливо в великих басейнах річок Інд, Ганг-Брахмапутра та Меконг. Супутникові дані також продемонстрували зростання цієї тенденції в південній частині Латинської Америки, на Близькому Сході і в країнах Африки на південь від Сахари.

За даними компанії Cloud to Street, внаслідок кліматичних і демографічних змін до 2030 року повені торкнуться населення 25 нових країн.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,