Експерти пояснили механізм лоскоту з наукової точки зору, а також відповіли на найцікавіші питання по даній темі.
Відомо, що багато людей бояться щітки. Існує кілька версій, чому так відбувається. Згідно з однією з них, таким чином проявляється захисний механізм тіла або іншими словами – безумовний рефлекс. Його суть полягає в тому, що лоскіт дозволяє виявити комах на тілі. Крім цього, є версія, по якій лоскіт виникла в ході розвитку центральної нервової системи людини.
Крім того, вчені з’ясували, що під час лоскоту в людському мозку реагує відразу дві ділянки: відповідальний за приємні відчуття і пробуджує рефлекторну захисну функцію. Тому деякі сміються під час лоскоту, хоча іноді вона викликає дискомфорт і навіть сильні болі.
Вважається, що чутливість до лоскоту є навіть у новонароджених. Однак реагувати на неї малюки починають тільки ближче до шести місяців. Причина в тому, що людський мозок на початку життя ще не пов’язує відчуття лоскоту з впливом з навколишнього світу. Це проявляється пізніше в процесі соціалізації. Відзначається, що з часом чутливість до лоскоту помітно знижується.
Крім людей лоскіт також відчувають людиноподібні мавпи. Проте реакція у них злегка відрізняється, але вона має спільні риси зі сміхом. З інших звірів лоскіт люблять лабораторні пацюки, які навіть готові виконувати спеціальні завдання для того, щоб їх зайвий раз полоскотали.
Також вчені з’ясували, що психічно здорова людина не може сама себе полоскотати через мозочка головного мозку, який точно визначає положення кінцівок. Якщо хто-небудь спробує себе полоскотати, то зазвичай мозочок ніяк не відреагує, оскільки власні руки не є реальною загрозою. Однак зробити це можуть люди, хворі на шизофренію або з істотним пошкодженням мозочка, повідомляє видання «Популярна механіка».