В Україні створять Фонд відшкодування постраждалим від насильства

В Україні створять Фонд відшкодування постраждалим від насильства

Фонд відшкодування коштів потерпілим від насильницьких злочинів почне працювати у 2021 році.

Про це виданню Цензор.НЕТ розповів заступник міністра юстиції України Олександр Банчук. Планується, що щорічно виплати отримуватимуть від 10 тис. до 20 тис. потерпілих. За словами чиновника, якщо людина загинула, то звернутися по матеріальну компенсацію зможе хтось із її родичів.

За надходженнями такий фонд становитиме приблизно 200-300 млн грн на рік. Це мінімальні прорахунки, які робили фахівці разом з представниками Консультативної місії Європейського Союзу.

Як тільки станеться факт протиправного діяння, будуть підтвердження, що завдано збитків, особа або її родичі зможуть звернутися до відповідних органів, які представлятимуть фонд, і одразу отримують кошти. Для отримання допомоги потрібно буде надати тільки довідку від судово-медичного експерта і витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Планується, що фонд буде наповнюватися за рахунок надходжень від штрафів у кримінальних та адміністративних справах. Або ж судового збору в кримінальному провадженні для осіб, визнаних винними.

Поділитись