В Іспанії розповіли подробиці вбивства льотчика Максима Кузьмінова

В Іспанії розповіли подробиці вбивства льотчика Максима Кузьмінова

Виконавці вбивства російського льотчика Максима Кузьмінова, який викрав гелікоптер Мі-8 в Україну, вистрілили в нього шість разів, а потім переїхали його тіло на автомобілі.

Про це пише The New York Times з посиланням на джерела в цивільній гвардії Іспанії.

На місці вбивства, за даними газети, залишилися гільзи від 9 мм патронів для пістолета Макарова.

На думку слідчих, ці гільзи є ключем до розгадки особи вбивць: це стандартні боєприпаси з колишнього комуністичного блоку.

«Це був чіткий сигнал», – сказав високопосадовець Guardia Civil, іспанської поліції, яка займається розслідуванням вбивства. – Я знайду тебе, я уб’ю тебе, я придушу тебе і принижу».

Як пише NYT, 13 лютого білий Hyundai Tucson в’їхав у гараж під будинком, де мешкав Максим Кузьмінов. Двоє чоловіків, які перебували в машині, чекали на Кузьмінова кілька годин, заявили співрозмовники видання. До 16:20 за місцевим часом він заїхав у гараж, вийшов з автомобіля, після чого його гукнули двоє чоловіків та відкрили вогонь. Автомобіль виконавців убивства було знайдено неподалік місця події. За даними слідства, його вкрали.

Вбивство було скоєно професіоналами, заявили в поліцейському управлінні Іспанії. Слідство поки не встановило, як убивці з’ясували місцезнаходження Кузьмінова. Однак, за словами високопосадовців, незадовго до смерті Максим Кузьмінов зв’язався зі своєю колишньою дівчиною, яка перебуває в Росії, і запросив її до Іспанії.

Співрозмовники NYT назвали його вчинок серйозною помилкою.

Максим Кузьмінов вів в Іспанії «нескромне життя», катався на Мерседесі S-класу, відвідував бари.

За даними видання, за викрадення вертольота він отримав півмільйона доларів.

«У метушні Кузьмінов отримав поранення в ногу»

The New York Times у своїй статті щодо вбивства в Іспанії російського льотчика-перебіжчика Максима Кузьмінова повідомляє деталі, як саме він здійснив викрадення вертольота.

В інтерв’ю українським ЗМІ Кузьмінов не дуже докладно розповідав про те, що сталося під час викрадення. Він сказав лише, що посадив гелікоптер у заздалегідь обумовленому місці зустрічі в Харківській області, трохи більше ніж за 10 миль від кордону, де його зустріли спецназівці ГУР.

«Все пройшло добре», – сказав він в одному з інтерв’ю.

«Реальність складніша. За словами високопоставленого українського чиновника, коли він перетнув кордон країни, Кузьмінов зненацька застав групу українських військових, і вони відкрили вогонь. У метушні Кузьмінов отримав поранення в ногу. Що трапилося з його товаришами за командою техніком Микитою Кір’яновим та штурманом Хушбахтом Турсуновим, менш ясно. У репортажі російського телебачення з посиланням на судмедексперта стверджувалося, що цих двох було застрелено зблизька, і передбачалося, що Кузьмінов убив їх перед приземленням. Високопоставлений український чиновник, який брав участь у операції, заявив, що це неправда.
«Наші військові застрелили їх. Інакше вони вбили б Кузьмінова та могли відлетіти», – сказав чиновник», – пише The New York Times.

Поділитись