В Індонезії почав вивергатися вулкан Левотоло, жителів евакуйовано

Понад 2,7 тисячі людей були евакуйовані в Індонезії через виверження вулкана Левотоло, повідомляє газета Tempo з посиланням на регіональне управління по ліквідації наслідків стихійних лих (BPBD).


Вулкан Левотоло, розташований на індонезійському острові Ломблен, викинув у неділю попіл на висоту 4 тисячі метрів. За даними фахівців, виверження тривало близько 600 секунд. Індонезійська Центр вулканології і зниження геологічних ризиків рекомендував місцевим жителям і туристам утриматися від будь-якої діяльності в радіусі двох кілометрів від вулкана.

Як повідомляє видання, всього через виверження вулкана були евакуйовані 2 782 людини, які проживають біля підніжжя гори. Глава регіонального відділення BPBD зазначив, що допомога при евакуації людей надавали представники національної поліції і військовослужбовці.

Висота гори Левотоло становить 1018 метрів. Всього на острові Ломблен розташовані три вулкана — Ілілабалекан, Іліверунг і Левотоло.

Індонезія є частиною так званого «Тихоокеанського вогненного кільця» — могутнього тектонічного розлому. Плита, що формує дно Індійського океану, «втискується» тут під азіатську плиту, частиною якої є Суматра. Накопичується енергія часто вивільняється у вигляді підземних поштовхів гігантської сили і найсильніших вивержень вулканів.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: ,