В Амстердамі для будівництва всіх будинків зобов’яжуть використовувати дерево

В Амстердамі для будівництва всіх будинків зобов’яжуть використовувати дерево

Усі нові будинки у столиці Нідерландів з 2025 року частково складатимуться з дерева.

Муніципальна влада Амстердама підписала угоду Green Deal Timber Construction, яка зобов’яже забудовників використовувати не менше 20 відсотків деревини або інших екологічно чистих матеріалів для будівництва будівель, пише Dezeen.

Міська адміністрація розраховує, що таким чином вдасться знизити залежність від шкідливих для планети сталі та бетону – при виробництві цих матеріалів виділяється великий обсяг вуглекислого газу. До того ж деревина здатна вловлювати та утримувати у собі викиди парникових газів. Крім дерева в будівництві запропонували застосовувати інші біорозкладні компоненти – коноплі та пробку.

Аналітики з Амстердамського інституту перспективних міських рішень прогнозують, що такий крок допоможе скоротити щорічні викиди в столиці на 220 тонн і в перспективі дозволить Нідерландам досягти вуглецевої нейтральності повністю компенсувати емісії парникових газів до 2050 року.

У вересні архітектори спрогнозували нові тенденції у будівництві хмарочосів. На думку експертів, при зведенні висоток рідше використовуватимуть скло і частіше — дерево, камінь та теракоту. Фахівці пояснили прагнення до природних матеріалів збільшеною на тлі пандемії потребою в природній вентиляції і вікнах, що відкриваються.

Поділитись