Уряд прийняв постанову про паспорт в смартфоні, прирівнявши його до паперового

Уряд прийняв постанову про паспорт в смартфоні, прирівнявши його до паперового

Цифрові паспорти вже зовсім скоро зможуть використовувати всі українці. Електронні версії ID-картки та закордонного паспорта будуть доступні у мобільному додатку «Дія».

Це стало можливо завдяки тому, що Уряд прийняв постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування паспорта громадянина України у формі картки в електронному вигляді та паспорта громадянина України для виїзду за кордон в електронному вигляді».

Про це повідомили на сайті Кабміну.

Е-паспорти у Дії є цифровими аналогами паперових документів, відповідно до постанови. В умовах карантину це особливо актуально, адже цифрові паспорти можна використовувати як посвідчення особи на випадок, якщо зупинила поліція.

За електронним паспортом у межах країни можна подорожувати літаком чи поїздом, отримувати поштові послуги та проводити банківські операції. Також за паспортом у мобільному додатку «Дія» можна підтвердити свій вік при купівлі в магазині сигарет або алкоголю. Отримати медичні, готельні послуги або пред’явити правоохоронним органам.

Усі цифрові документи у мобільному додатку «Дія» дійсні лише на території України. Закордонний паспорт надає такі самі права і можливості, як і національний.

Щогодини мобільний додаток «Дія» оновлює інформацію про документи в реєстрах, а кожні три хвилини формується унікальний QR-код, за яким з будь-якого смартфону, де встановлено “Дію”, можна перевірити паспорт.

Паспортні дані кожного громадянина, який встановив мобільний додаток «Дія», надійно захищені. Мобільний застосунок не збирає і не зберігає їх, а лише відображає ту інформацію, яка є у реєстрах.

Поділитись