Відпрацьована ступінь ракети-носія Long March-5B ( “Чанчжен-5Б”, CZ-5B), яка вивела на орбіту модуль китайської станції, в неділю увійшла в атмосферу Землі над Індійським океаном, велика частина уламків згоріла.
Про це йдеться в заяві програми космічних пілотованих польотів КНР.
“9 травня о 10:24 уламки другого ступеня ракети-носія” Чанчжен-5Б “увійшли в атмосферу Землі. Зона приземлення розташована в районі 72.47 ° східної довготи, 2.65 ° північної широти. Переважна більшість уламків згоріло в процесі входу в атмосферу”, – йдеться в документі.
29 квітня Китайське національне космічне управління за допомогою носія “Чанчжен-5Б” вивело на орбіту головний модуль космічної станції країни. Запуск був оголошений успішним.
У свою чергу Космічне командування ВС США повідомило, що другий ступінь ракети увійшла в атмосферу “над Аравійським півостровом приблизно о 22:15 за часом східного узбережжя, 8 травня” (5:15 мск, 9 травня). Як відзначили в прес-службі, уламки “впали в районі Індійського океану на північ від Мальдівських островів”.
Як заявив раніше в інтерв’ю телеканалу CNN представник Пентагону Майк Ховард, ВС США стежать за переміщенням уламків ракети. Він також зазначив, що ризики падіння CZ-5B на об’єкти, що знаходяться на Землі, “не можна повністю виключити”.
6 травня глава Пентагону Ллойд Остін заявив про те, що китайська ракета впаде в безпечному місці, і США не планують збивати її.