Україна вперше випробувала двигун ракети-носія “Циклон-4”

Україна вперше випробувала двигун ракети-носія “Циклон-4”

Україна провела випробування третього ступеня ракети-носія «Циклон-4».

Про це повідомило конструкторське бюро «Південне» в своєму Facebook-акаунті. “Вперше за часи її новітньої історії, були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія в цілому – відбувся прожиг третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», спроектований КБ «Південне» та виготовлений на Південмаші”, – розповіли в конструкторському бюро.

Там додали, що пройшли випробування є фінальними і найважливішими перед першими льотними тестами третього ступеня ракети-носія «Циклон-4». Саме він буде працювати безпосередньо у космосі та виводити супутники в цільову точку.

Під час вогневих випробувань всі системи відпрацювали відмінно, двигун ступеня вмикався п’ять разів, як і було заплановано конструкторами.

Нагадаємо, що до складу третього ступеня «Циклон-4» входить рідинний ракетний двигун РД-861К, призначений для створення тяги та маневрування. Також основні конструкторські рішення закладено до складу другого ступеня нової ракети-носія «Циклон-4М».

У жовтні 2018 року повідомлялося про плани північноамериканської компанії Maritime Launch Services (MLS) побудувати в Канаді космодром для запуску українських ракет «Циклон-4М». Спорудження майданчики, роботи над ракетою і перший пуск «Циклон-4М» в 2020 році оцінювалися в 240 мільйонів доларів. До 2022 му MLS планує щорічно проводити вісім стартів.

Фото: Yuzhnoye State Design Office / Facebook

Поділитись