Українська діаспора на побережжі Тихого океану – це об’єднання креативних, розумних та хоробрих особистостей, які переїхали в США як до початку повномасштабного вторгнення, так і після. Війна в Україні стала причиною збиратися частіше та докладати власних зусиль для перемоги. Тут кожен будує свою стежку крізь терни та випробування, проявляючи внутрішню силу боротьби за щасливе життя, але, попри власні болі та шалену відстань, українці вдало знаходять та створюють способи бути залученими до підтримки своєї країни.
Серед безлічі українських подій у Сан-Франциско виділилася одна потужна та глобальна, що відбувалася 14 жовтня – Warm Up Ukraine.
Більше 300 гостей івенту вшанували традиційне свято Покрови та День захисника України, насолодилися виставкою українського мистецтва, послухали серію виступів на тему «Трансформації на благо», відчули ритм живої музики від наших музикантів та діджеїв, наповнилися медитативною творчістю на майстер-класах українських художників, придбали багато українських прикрас, книг та кераміки, взяли участь в аукціоні та зібрали понад 21000 доларів на якісну тактичну медицину та професійну освіту для українських бійців.
Партнерськими організаціями івенту стали New Horizons Hub, Leleka Foundation, GlobalLogic, Sunflower Fund, Protez Foundation та Art of Ukraine.
Андрій Бєдняков став ведучим події та провів її англійською мовою.
Понад 50 людей було залучено до створення затишної атмосфери цього заходу. Варто зауважити, що подія у більшості була організована саме українськими волонтерами. Кожен куточок був наповнений декораціями та сенсом, вони допомагали орієнтуватися на локації та втілювали поставлені цілі івенту в реальність.
Відвідувачі познайомилися з мистецтвом Марини Маляренко, Андрія Баняка, Сашка Даниленка, Mella Rosa та інших.
За палке музичне звучання відповідали Fima Chupakin (український джазовий піаніст і медіа-композитор із Брукліну) та Ro Rousseau (український музикант, діджей, мандрівник та промоутер заходів). Вони вдало створили комфортну атмосферу своєю музикою, тому люди часто відволікалися від розмов, аби потанцювати.
На території заходу була окрема зала для проведення лекцій та промов.
Одним зі спікерів був Євген Малолєтка – український військовий фотограф, журналіст і кінорежисер, який висвітлює війну в Україні з 2014 року.
Також Юлія Матвєєва – лікарка-психотерапевтка та сертифікована фахівчиня з підтримки військового психічного здоров’я. Вона виступила з презентацією: «Міст взаєморозуміння: ефективне спілкування з ветеранами війни».
Своїм стартапом поділився Сем Брірі – генеральний директор і співзасновник Accessercise, першого у світі фітнес-додатку для людей з обмеженими можливостями.
Роберт Г. Роуз — медіа-підприємець та журналіст, який подорожує та створює відео. На «Warm Up Ukraine» Роб показав прем’єру трейлеру «Моє літо в Україні», про свою місячну подорож у 2023 році.
Також на івенті представили революційну освітню технологію Aspichi від американської компанії з українським корінням. Цей стартап переосмислює освіту, змінює психічне здоров’я та створює світле майбутнє за допомогою технологій.
Приєднався до виступів на Warm Up Ukraine також фонд «Protez» разом з українськими бійцями, які закінчують своє лікування у клініці Міннеаполісу. Фонд опікується українцями, які втратили кінцівки та потребують протезування.
Загалом було понад 10 виступів, які зібрали значну кількість українців та американців, щоб максимально розкрити проблеми на війні в Україні, спікери підбирали влучні історії, щоб привернути увагу, відео-презентації захоплювали мальовничістю наших країв та висвітлювали наслідки російського вторгнення. Емоції пишання та співчуття прослідковувалися на обличчі у гостей, українські серця наповнювалися гнівом та прагненням боротися, серця іноземців скоріше стискалися від хвилювань та бажання підтримати.
Врівноважитися та набратися сил допомагали окремі гуртки та майстер-класи. Гості познайомилися з мистецтвом виготовлення ляльки-мотанки. Art of Ukraine створили окремий стіл для цієї терапевтичної практики. Це заняття дало гостям не лише приземлитися та згадати про давні українські традиції, а й залишити власноруч створений сувенір.
Художниця Марина Маляренко провела вражаючий майстер-клас, де кожен бажаючий мав можливість навчитися малювати за традиційною українською технікою петриківського орнаменту.
Відпочити від рутинної напруги, розслабитися та відчути незабутні тактильні рухи під час взаємодії з глиною допоміг майстер-клас з ручної роботи з кераміки. Українська майстриня Ганна Демідова зацікавлювала гостей у можливості виготовити власний глиняний виріб та залишити його собі.
Дивлячись на таку насичену програму, здавалося, що не було часу на обід. Але відвідувачі заходу не залишилися голодними, адже на локації вони мали можливість скуштувати борщ, вареники, пампушки, деруни та багато інших українських традиційних смаколиків.
Лілія Квасневська, для «Нового формату»