У Росії зупинився найбільший свинцевий завод через повне припинення експорту

Найбільший у Росії завод із виробництва вторинного свинцю — «Фрегат» на місяць зупинив роботу через повне припинення експорту.

Про це пише «Комерсант» з посиланням на джерела та саму компанію.

За даними газети, за останні півтора місяці Мінпромторг РФ не видав жодної ліцензії на вивезення вторинного свинцю, а внутрішній попит на метал дуже низький. З 15 травня по 15 листопада виробникам свинцю потрібна ліцензія на продаж необробленого металу за кордон.

Як зазначили аналітики, влада побоювалася нестачі свинцю для оборонної промисловості.

«Поки що припинення роботи розраховане на один місяць. Дивитимемося, що буде далі з ліцензуванням. Шукатимемо ринки збуту», — заявили у «Фрегаті».

На підприємстві працює 227 осіб, їм виплачують дві третини окладу.

За словами співрозмовників «Комерсанта», інші свинцеві заводи або знаходяться на межі повної зупинки, або пішли на позаплановий ремонт. У Мінпромторгу запропонували заводам шукати покупців у дружніх країнах, але без ліцензій вести переговори щодо постачання безглуздо, зазначили співрозмовники газети.

РФ виготовляє приблизно 200 тисяч тонн вторинного свинцю на рік. У 2021 році на експорт відправили 127,3 тис. тонн свинцю, майже половину з них — до ЄС та Швейцарії.

ЄС заборонити купувати російський свинець із 10 липня, але до цього ембарго на метал не діяло.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , , ,