У Польщі вперше знайшли останки стародавніх морських ящерів

У Польщі вперше знайшли останки стародавніх морських ящерів

Польські археологи знайшли сотні кісток доісторичних ящерів, крокодилів і черепах в кукурудзяному полі неподалік від села Кшізановіце, в північній частині Свентокшиських гір в центрі країни.

Найціннішими знахідками фахівці вважають останки морських ящерів плиозаврів. Знахідки вчені описали в статті для наукового журналу Proceedings of the Geologists ‘Association.

“Вони досягали 10 м в довжину і могли важити кілька десятків тонн, – розповів керівник розкопок Даніел Тиборовський. – У плиозаврів були потужні голови з великими щелепами, які були засаджені гострими довгими зубами, а кінцівки закінчувалися ластами”. Учений додав, що кістки плиозаврів до цього на території Польщі ніколи не знаходили. Вік останків – близько 152 млн. років.

Палеонтологи з Музею Землі Польської академії наук виявили також панцири гігантських черепах і останки доісторичних крокодилів, які досягали 6 метрів в довжину. “Черепахи харчувалися водоростями і равликами, але самі служили їжею для крокодилів, – пояснив Тиборовський. – Про це свідчать сліди гострих крокодилячих зубів на багатьох панцирах, які ми знайшли”.

Вчені вважають, що тварини, кістки яких вони виявили, жили близько 150 млн років тому, коли на місці Свентокшиських гір знаходився тропічний архіпелаг з численними лагунами.

“Ми тільки почали свої дослідження, – розповів Тиборовський. – Я впевнений, що в найближчі місяці нам вдасться зробити тут ще безліч цікавих знахідок”.

Фото Shutterstock / FOTODOM

Поділитись