У Німеччині звільнений студент юридичного факультету відсудив €100 000 у роботодавця.
Себастьян Маджиді у 2021 році вчився на юриста й працював офіціантом. Коли він зробив лише перші кроки до створення робочої ради, його звільнили з роботи без попередження.
Він подав 36 позовів проти свого роботодавця: від відшкодування збитків за втрачені чайові до компенсації за прання робочого одягу. Після чотирьох років суд визнав звільнення незаконним і постановив, що роботодавець дискримінував підлеглого.
Роботодавець має компенсувати чоловіку втрачений заробіток із серпня 2021 року, включно з чайовими, пільгами на їжу і напої. Також він зобов’язаний письмово вибачитися і надати шість місяців оплачуваної відпустки.
«Я сподіваюся, що цей справді важко виборений результат слугуватиме маяком для інших, мотивуючи їх діяти заради справедливих, прозорих умов праці та разом протистояти експлуатації, свавільній поведінці та провальному управлінню з боку роботодавців у цій країні — воно того варте!» — написав Маджиді у Linkedin.
За його словами, він витратив тисячі годин на оцінку судової практики, юридичних матеріалів, есеїв, коментарів і дисертацій, щоб підкріпити свої аргументи в цій безпрецедентній справі.