У Німеччині на цвинтарі у землі Шлезвіг-Гольштейн заборонили ховати людей

У Німеччині на цвинтарі у землі Шлезвіг-Гольштейн заборонили ховати людей

На цвинтарі у землі Шлезвіг-Гольштейн заборонили ховати людей, бо тіла там не розкладаються, а муміфікуються.

На цвинтарі у селищі Зік неподалік Гамбурга більше не можна ховати покійних. Справа в тому, що через високий рівень ґрунтових вод грунт на цвинтарі постійно залишається вологим, тому тіла не розкладаються, а перетворюються на «воскові мумії». Про це повідомив місцевий комунальний союз, який отримав висновок експертів.

Заборона на поховання набула чинності негайно, вона стосується навіть сімейних ділянок.

«Ми глибоко шкодуємо про цю ситуацію, але з юридичної точки зору ми не маємо іншого виходу», — пояснив мер Андреас Бітцер.

Проте відвідувати кладовище, як і раніше, дозволено — могили залишаться на своїх місцях, їх перенесення поки що не планується. Однак виникає й інша проблема: за німецькими правилами через 25 років ділянки під поховання можуть використовуватись повторно. У Зіці це зробити не вийде, оскільки старі тіла все ще лежать у землі в практично недоторканому вигляді.

Влада вже шукає нові місця для похорону на околицях.

«У майбутньому має бути можливість ховати людей. Хоча б тому, що ми, як муніципалітет, зобов’язані це забезпечити», — додав Бітцер.

Поділитись