Днями вчені виявили у тварин і людей новий орган – з його допомогою ми сприймаємо біль.
Це не перше відкриття в анатомії людини за останні роки. Найпотужніші мікроскопи допомагають розгледіти в організмі структури, про які через їх дуже малі розміри ніхто і не підозрював.
Довгий час вважалося, що на шкірі є особливі нервові закінчення, що реагують на зовнішній подразник і посилають сигнал про біль відразу в мозок. Днями вчені встановили, що у тварин (і, цілком ймовірно, у людей) є спеціальний орган, який відповідає за сприйняття болю.
Він розташований під зовнішнім шаром шкіри – епідермісом – і складається з тісно переплетених нейронів і допоміжних гліальних клітин. Останні зазвичай виконують роль ізоляційної стрічки, обмотуючи собою відростки нейрона. Але в даному випадку складно організований ланцюг з відростків цих клітин є сусідами з так званими ноцицептивними, тобто голими, нейронами. Ці групи нервових і гліальних клітин відокремлені від решти тканини волокнами міжклітинної речовини і реагують на механічні дії – порізи, тиск, печіння. Тобто функціонують як сенсорний орган.