У Києві Конгрес київських азербайджанців організував традиційний Іфтар

У Києві Конгрес київських азербайджанців організував традиційний Іфтар

Мусульмани всього світу святкують священе свято – Рамадан. Священний місяць Рамадан — час, коли мусульмани, завдяки зменшеному перейманню мирськими турботами, мають хорошу можливість присвятити себе Богові, вдосконалюючи свою моральність і духовність.

Щороку лідер Конгресу київських азербайджанців Олег Крапівін проводить традиційний Іфтар. Цього року це свято є особливим в Україні, оскільки в країні другий рік триває війна. До війни в Україні мешкало близько двох мільйонів мусульман. І багато хто з її початком узяв до рук зброю. В українському війську вони переважно зосереджені у 8 підрозділах. Це батальйони Крим і Кавказ. А також п’ять чеченських батальйонів. Дехто на передовій з перших днів – тобто з 2014-го. Усіх мусульманських добровольців об’єднує бажання повернути втрачену батьківщину та покарати росію, що загарбала їхні домівки.

Від початку повномасштабної війни мусульманських підрозділів у складі ЗСУ побільшало вдвічі. Їхні лави поповнюють представники діаспори. Мотиви – ті самі.

Цього року мусульмани України традиційно зібралися разом за одним столом для святкування священного Рамадану: це чеченці, азербайджанці, кримські татари, сирійці, дагестанці… Вони усі єдині в своєму прагненні: перемога у війні України, єдина та незалежна Україна. Крім того, мусульмани представлені в усіх державних структурах. І мабуть, українцям є в чому вчитися в мусульман: в патріотизмі, чесності та шляхетності.

Традиційний іфтар організували Київський Конгрес азербайджанців та Мусульманська релігійна громада. Голова останньої Шейх Шакір Ях’яєв був на заході модератором, на якій були запрошені лідери мусульманських організацій, представники державних структур, військовослужбовці. Шакір Ях’яєв у вступному слові представив гостей іфтару, розповів про роботу мусульманської громади та азербайджанської діаспори Києва та України. Серед почесних гостей був присутні: тимчасово повірений у справах Посольства Азербайджанської республіки в Україні Сабір Рзаєв, дипломатичний корпус посольства АР в Україні, професор Петро Іващенко, Іса Акаєв, командир батальйону «Крим», Герей Куртбетдінов, заступник командира батальйону «Крим»,  Шейх Айдер, голова ДУМК України, Шейх Сулейман, голова ІКЦ України, президент ГО «Українсько-Арабська ділова рада» шейх Емад Абу-Алруб та інші.

Президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування в Україні на офіційному рівні традиції іфтару – вечері, яка проводиться під час священного для мусульман місяця Рамадан.

«Ми започатковуємо таку традицію для України – Іфтару саме на офіційному рівні разом з нашими героями – присутніми воїнами-мусульманами, разом з Меджлісом кримськотатарського народу, разом з представниками всієї мусульманської спільноти України. І цим ми стверджуємо, що Україна цінує кожну людину, цінує кожну спільноту», – наголосив Зеленський. Мусульмани України традицію схвалюють. Адже це ще одна нагода показати єдність і підтримку батьківщині, що бореться з агресором. На перший офіційний Іфтар зібралися військові й поважні цивільні представники громади. Президент нагадав, що саме з окупації українського Криму, з репресій на півострові проти кримських мусульман розпочалася спроба Росії «поставити в рабське становище Україну та інші народи цивілізованої Європи» – наголосив Президент.

Іфтар – розговіння, вечірній прийом їжі під час священного для мусульман місяця Рамадан. Проводиться після вечірньої молитви.

У свій час Азербайджан сколихнула війна. Військова операція азербайджанської армії в Карабасі, яка тривала 44 дні, закінчилася успіхом для неї. Азербайджан повернув собі значну частину територій, окупованих Вірменією в ході Першої карабаської війни. Мирна угода щодо Карабаху (Арцаху) передбачає, зокрема, введення російських миротворців, вихід вірменських сил з прилеглих до КР (РА) районів і залишення під контролем Азербайджану частини території Карабаху (Арцаху), зокрема, міста Шуша. Азербайджанський народ постраждав від війни, там також були переселенці. Втім, досвід показав, що війна лише зближує.

Мабуть тому, чимало волонтерів є і серед азербайджанської діаспори.

Приміром, співзасновник Ради азербайджанців України, голова Київського Конгресу Азербайджанців Олег Квапівін допомагав  ЗСУ ще з часів АТО, а коли розпочалася в Україні велика війна – допомагав шпиталям та пораненим, організовував для України гуманітарну допомогу. А командир військової частини, полковник Олексій Мараховський нагородив співзасновника Ради азербайджанців України Олега Крапівіна почесною грамотою.

Поділитись